Koszyk: 0,00 zł

Czekolada Original Beans Beni Wild Harvest

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w 5 dni
Ocena: 3 (Ilość ocen: 2)
Producent: Original Beans
Cena:
28,00 zł 28.00 PLN
ilość szt.

Original Beans Beni Wild Harvest, to czekolada wytwarzana z kakaowców dziko rosnących na Chocolatales (wyspach czekoladowych) w regionie Beni boliwijskiej Puszczy Amazońskiej. Podczas pory deszczowej doświadczeni zbieracze z plemion Maucaraje i Baures w swoich kanu wyruszają do tylko sobie znanych miejsc by zbierać ziarna. Tereny, po których podróżują są tak duże jak łączne terytorium stanów Illinois i Indiana. Ziarna są tak delikatne i drobne, że wymagają specjalnie dostosowanych pieców, a niewielu wytwórców czekolady je posiada. Czekolada ma długi finisz, w którym wyczuwalne są nuty czarnej herbaty z miodem, tytoniu i dębiny. 

 

Original Beans jest utytułowaną marką czekolad z segmentu premium założoną w 2008 roku w Amsterdamie.W procesie produkcji swoich czekolad Original Beans używa najrzadziej spotykanych ziaren kakaowca na świecie. Jednak nie tylko dzięki temu Original Beans jest marką wyjątkową. Myślą przewodnią firmy nie jest wcale konsumpcja. Original Beans aktywnie angażuje się w ochronę lasów deszczowych oraz wspiera rolników pochodzących z regionów w których rosną kakaowce, takich jak Kongo, Ekwador, Amazonia.

Każda kupiona tabliczka czekolady przyczynia się do ochrony tych pięknych, dziewiczych regionów.

Dodatkowe informacje

  • Masa netto: 70 g
  • Czekolady zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające kartoniki, w których zamknięte są w biodegradowalną srebrną folię celulozową, które jest przyjazna środowisku.
  • Na tyle każdej czekolady znaleźć można "tree tracking number", który pozwala na wyśledzenie, z którego drzewa, na której uprawie pochodzi dana tabliczka
  • Vegan
Zamknij
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl