Koszyk: 0,00 zł

Czekolada Original Beans Cusco Chuncho

  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w 5 dni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: -
Cena:
28,00 zł 28.00 PLN
ilość szt.

Original Beans Cusco Chuncho, to nowa czekolada Original Beans, w której zawartość kakao wynosi aż 100%! Jej intensywny, głęboki smak, pełen  nut suszonych traw i kwiatów zawdzięczamy niezwykłej odmianie organicznego kakaowca pochodzącego z Sacred Cusco Valley w peruwiańskich Andach. Miejsce to znajduje się bardzo blisko  Cuzco, czyli stolicy legendarnego państwa Inków oraz starożytnego miasta Machu Picchu. W tzw. Sacred Valley rośnie jeden z najrzadszych szczepów kakao spotykany w Peru, czyli „Chuncho”. 

 

 

Chociaż wiele nowoczesnych hybryd pochodzących z Peru nosi etykietę „Chuncho” (podobnie, jak „Arriba” w Ekwadorze), to dzięki działaniom Original Beans udało się dotrzeć do źródła, znaleźć i zachować najczystszy szczep tego starożytnego i szlachetnego kakaowca i wyprodukować z niego tę unikatową tabliczkę czekolady. 

 

 

 

Kupując  czekoladę Original Beans Cusco Chuncho pomagasz chronić mieszkającego na tych terenach świętego ptaka Inków- dzikiego Kondora olbrzymiego, który według ich wierzeń mógł wznieść się aż do bogów. 

 

 

Original Beans jest utytułowaną marką czekolad z segmentu premium założoną w 2008 roku w Amsterdamie. W procesie produkcji swoich czekolad Original Beans używa najrzadziej spotykanych ziaren kakaowca na świecie. Jednak nie tylko dzięki temu Original Beans jest marką wyjątkową. Myślą przewodnią firmy nie jest wcale konsumpcja. Original Beans aktywnie angażuje się w ochronę lasów deszczowych oraz wspiera rolników pochodzących z regionów w których rosną kakaowce, takich jak Kongo, Ekwador, Amazonia. Każda kupiona tabliczka czekolady przyczynia się do ochrony tych pięknych, dziewiczych regionów.

 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Masa netto: 70 g
  • Czekolady zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające kartoniki, w których zamknięte są w biodegradowalną srebrną folię celulozową, które jest przyjazna środowisku.
  • Na tyle każdej czekolady znaleźć można "tree tracking number", który pozwala na wyśledzenie, z którego drzewa, na której uprawie pochodzi dana tabliczka

 

 

Zamknij
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl