Koszyk: 0,00 zł

Czekolada Original Beans Piura Malingas

  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w 5 dni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Original Beans
Cena:
28,00 zł 28.00 PLN
ilość szt.

Limitowana edycja czekolady Original Beans Piura Malingas 75%.

Noty smakowe cytryny, czerwonych owoców i marakui.  Kakao z Piura - jedno z najrzadszych na świecie dostarczające egzotyczych doznań smakowych. Jego smaki są tak samo olśniewające jak motyle, wśród których rośnie. Original Beans odkrył białe kakao Piura w 2007 roku i od tego czasu gatunek ten stał się znany na całym świecie. Piura Malingas różni się morfologicznie od swojej siostry Piura Blanco, ponieważ ma niewielki procent białej ziaren zamkniętych w mocno zmarszczonych i wydłużonych owocach. Obydwa rodzaje pochodzą naturalnie z tamtych rejonów i są tak czyste, jak tylko się da, ponieważ na tym obszarze nie posadzono nowoczesnych drzew hybrydowych.


Team Original beans był bardzo zaskoczony, gdy natknął się  w Piura na odmianę inną odmiane kakao rosnącą w Malingas. Ziarna z Malingas są jasnobrązowe i pochodzą od lokalnych rolników nie zrzeszonych w żadnej spółdzielni, kakao jest fermentowane i suszone w domach tradycyjnymi metodami. Wieloletnie doświadczenie rolników na bardzo wysokim poziomie sprawia, że ziarna te po fermentacji mają bardzo unikalny i niepowtarzalny cytrusowy smak. Wraz z rolnikami z Malingas mamy nadzieję że proces uprawy będzie dalej rozwijany, a kakao zostanie uratowane od wymarcia.

 

 

Original Beans jest utytułowaną marką czekolad z segmentu premium założoną w 2008 roku w Amsterdam. W procesie produkcji swoich czekolad Original Beans używa najrzadziej spotykanych ziaren kakaowca na świecie. Jednak nie tylko dzięki temu Original Beans jest marką wyjątkową. Myślą przewodnią firmy nie jest wcale konsumpcja. Original Beans aktywnie angażuje się w ochronę lasów deszczowych oraz wspiera rolników pochodzących z regionów w których rosną kakaowce, takich jak Kongo, Ekwador, Amazonia. Każda kupiona tabliczka czekolady przyczynia się do ochrony tych pięknych, dziewiczych regionów.

 

dodatkowe informacje

  • Masa netto: 70 g
  • Czekolady zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające kartoniki, w których zamknięte są w biodegradowalną srebrną folię celulozową, które jest przyjazna środowisku.
  • Na tyle każdej czekolady znaleźć można "tree tracking number", który pozwala na wyśledzenie, z którego drzewa, na której uprawie pochodzi dana tabliczka.
Zamknij
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl