Koszyk: 0,00 zł

Piura Porcelana zawieszka na butelkę

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w 5 dni
Ocena: 3 (Ilość ocen: 1)
Producent: Original Beans
Cena:
32,00 zł 32.00 PLN
ilość szt.

Piura Porcelana, to gorzka czekolada wytwarzana z unikalnej odmiany kakaowa o nazwie Porcelana. Kakaowiec swoją nazwę zawdzięcza niezwykle jasnym ziarnom, które są niemal białe. Obecnie występuje u podnóży peruwiańskich Andów. Gatunek ten do niedawna uznawany był za wymarły, jednak dzięki współpracy marki Original Beans z lokalnymi spółdzielniami rolniczymi udało się podjąć intensywne działania na rzecz jego przywrócenia. Program odbudowy roślin z tego gatunku daje pracę rolnikom i pozwala im przejść z hodowli ryżu na hodowlę kakaowca, która jest dużo bardziej opłacalna i bardziej przyjazna środowisku.

 Dzięki temu dzisiaj możemy cieszyć się tą wyjątkowo owocową odmianą czekolady także w Polsce. Czekolada ta, to znakomity wybór dla wszystkim osób zainteresowanych złożonym smakiem gorzkiej czekolady z wyraźnie zaznaczoną obecnością nut owocowych takich jak morele i limonka. Takie połączenie bardzo rzadko zdarza się w czekoladach z tak wysoką zawartością kakao (75%). 

Original Beans jest utytułowaną marką czekolad z segmentu premium założoną w 2008 roku w Amsterdamie. W procesie produkcji swoich czekolad Original Beans używa najrzadziej spotykanych ziaren kakaowca na świecie. Jednak nie tylko dzięki temu Original Beans jest marką wyjątkową. Myślą przewodnią firmy nie jest wcale konsumpcja. Original Beans aktywnie angażuje się w ochronę lasów deszczowych oraz wspiera rolników pochodzących z regionów w których rosną kakaowce, takich jak Kongo, Ekwador, Amazonia. Każda kupiona tabliczka czekolady przyczynia się do ochrony tych pięknych, dziewiczych regionów.

 Dodatkowe informacje:

  • Czekolady zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające kartoniki, pozwalające zawiesić je na butelce alkoholu.
  • Butelka na zdjęciu pełni wyłącznie funkcje poglądowe i nie stanowi przedmiotu oferty.
Zamknij
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl