Koszyk: 0,00 zł

Czekolada Original Beans Arhuaco Businchari (82%)

  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w 5 dni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Original Beans
Cena:
28,00 zł 28.00 PLN
ilość szt.
 

Arhuaco Businchari 82% to nowa tabliczka Original Beans.

Ziarno użyte do produkcji tej niezwykle wyrazistej w smaku czekolady pochodzi z Columbi. Ta historyczna odmiana kakao została niemal zupełnie zapomniana i utracona przez dominującą na tych terenach uprawę liści koki,
które dla wielu są bardziej opłacalne niż uprawa kakao. Spośród niewielu pozostałych drzew udało się wyselekcjonować te najlepsze i dzięki pomocy rdzennych plemion, uzyskać bardzo aromatyczne ziarna o szlachetnym smaku.

Arhuaco Businchari ma bardzo głęboki smak z nutami słodkich przypraw, lukrecji oraz sezamu. Czekolada po woli rozpuszcza się w ustach a doznania smakowe z sekundy na sekundę robią się coraz bardziej ciekawe.  

Pierwsze i jedyne kakao z Parku Narodowego Sierra Nevada w Kolumbii.Arhuaco "Businchari" oznacza "nowy początek". Ponieważ budzi się nowa kultura uprawy kakao. Przed wiekami drzewa zostały zniszczone: hiszpańscy osadnicy wycięli kakao ponieważ myśleli, że  niezwykle rzadkie białe ziarna są zarażone chorobą.

Ze starannością przygotowana jest według tradycyjnych starożytnych receptur plemion Arhuaco zwracających uwagę na równowagę i harmonie świata. Wysoka zawartość kakao powoduje, że każda kostka jest bardzo gęsta i zapewnia długie doznania smakowe.

 Original Beans jest utytułowaną marką czekolad z segmentu premium założoną w 2008 roku w Amsterdamie. W procesie produkcji swoich czekolad Original Beans używa najrzadziej spotykanych ziaren kakaowca na świecie. Jednak nie tylko dzięki temu Original Beans jest marką wyjątkową. Myślą przewodnią firmy nie jest wcale konsumpcja. Original Beans aktywnie angażuje się w ochronę lasów deszczowych oraz wspiera rolników pochodzących z regionów w których rosną kakaowce, takich jak Kongo, Ekwador, Amazonia. Każda kupiona tabliczka czekolady przyczynia się do ochrony tych pięknych, dziewiczych regionów.

 

 

Dodatkowe informacje

  • Masa netto: 70 g
  • Czekolady zapakowane są w atrakcyjnie wyglądające kartoniki, w których zamknięte są w biodegradowalną srebrną folię celulozową, które jest przyjazna środowisku.
  • Na tyle każdej czekolady znaleźć można "tree tracking number", który pozwala na wyśledzenie, z którego drzewa, na której uprawie pochodzi dana tabliczka.
  • Vegan
Zamknij
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl