single

Pikantne rosé: Nasz werdykt dotyczący najnowszego trendu "jalapeño w winie

Pikantne róże są nowymi pikantnymi margaritami i fani mają obsesję na punkcie tego najnowszego trendu, który czuje się jak zabawny i fantazyjny nowy sposób spożywania wina tego lata.

Wino Jalapeño to najnowszy trend TikTok i fani uwielbiają tę pikantną wersję wina, która jest zabawna do picia w słońcu. Ten trend rozpoczął się wcześniej w lecie, ale pozostał spójnym trendem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ fani uwielbiają ten smak.

Ale czy ten trend jest rzeczywiście smaczny? Czy może jest to tylko estetyczny nonsens? Spróbowałem, żebyś nie musiał, i oto co pomyślałem ...

@allyssainthekitchen (otwiera się w nowej zakładce)

Iykyk♬

Angel - Shaggy (otwiera się w nowej zakładce)

You may also like

...

Białe wino może opóźnić menopauzę, nowe badanie odkrywa (otwiera nową kartę)

Naprawdę nie ma zaprzeczenia, że umieszczenie kilku plasterków jalapeño jest zabawny estetyczny sposób, aby przyprawić (przepraszam za zły kalambur) twój różowy

.

Ale poza tym, że wygląda to uroczo, nie ma zbyt wiele wspólnego z tym napojem.

Zaprosiłem przyjaciela, aby wypróbować ten trend i mieliśmy bardzo różne perspektywy. Dla mnie był to przereklamowany trend, który lubiłam, ale nie kochałam. Podobał mi się świeży zapach chili w drinku, ale naprawdę nie czułem zbyt wiele w postaci przypraw czy smaku chili. Pozwoliliśmy jalapeños wsiąknąć w wino na trochę dłużej i przyprawy zaczęły dochodzić do głosu.

(Image credit: Future)

Uwielbiam Krwawe Mary - szczególnie, gdy są pikantne z dodatkowym tabasco - więc pomyślałem, że pokocham ten napój, to wino, ale pikantne - czego tu nie lubić? W rzeczywistości, po prostu nie dostałem go. Jasne, że ładnie wygląda, ale moim zdaniem odbierało to winu jego smak. Nie jestem snobem winiarskim, ale lubię moje wino takie, jakie jest, bez żadnych dodatków.

Z drugiej strony moja przyjaciółka uwielbiała je. Nalegała, że jest to jedyny sposób, w jaki od teraz będzie spożywać różowe wino i powiedziała wszystkim, żeby spróbowali. Uwielbia pikantne margarity i jest wielką fanką ciepła w ogóle, więc ten napój był dla niej idealny.


(Image credit: Future)

Zapytałem kilku ekspertów o ten trend i zastanawiałem się, czy pikantne różowe to zbrodnia na winie, czy winiarski hack. Julien Lonneux UK CEO winiarzy, Vranken Pommery (otwiera w nowej karcie)

, powiedział, że podczas gdy ten trend nie był złym pomysłem, są zdecydowanie pewne różowe, które działałyby najlepiej z odrobiną dodanych przypraw.

"Aby nawet umieścić lód w winie z Prowansji nie jest zalecane! Ale jalapeños to już płaskie nie! Wina różowe z Prowansji są bardziej wytrawne niż inne różowe, więc może lód i jalapeños bardziej pasowałyby do tych innych, słodszych róż" - powiedział Julien.

Inni eksperci zgodzili się z tą sugestią, że bladsze wina byłyby mniej pożądane dla tego trendu. "Wszyscy zostaliśmy skuszeni przez ten trend TikTok i jeśli planujesz dodać pikantne jalapenos do swojego rose, upewnij się, że jest ładne i zimne. Słodka róża sprawdzi się najlepiej, ponieważ to zrównoważy smak - ciepło chili może zmniejszyć percepcję ciała i słodyczy, sprawiając, że nawet najsłodsze wino będzie miało suchszy smak" - powiedział Salvo Russo, Head of Wine w londyńskim kasynie The Hippodrome (otwiera się w nowej karcie)

.

Ekspert dodał następnie, że sprawdzenie ABV (alkoholu przez objętość) wina jest kolejnym pomocnym sposobem na wypracowanie, czy wino będzie uzupełnione przez dodaną przyprawę. "Im wyższe ABV wina, tym silniejsze ciepło otrzymasz od jalapeno, więc trzymaj się słodszego wina, takiego jak White Zinfandel, który jest zwykle około 9% znaku ABV", zasugerował.

Tak więc, gdy spróbujesz tego trendu, eksperci zalecają, abyś wybrał słodsze różowe wino, a nie bladsze różowe w stylu prowansalskim. A jeśli chcesz, aby Twoje pikantne wino było naprawdę mocne, wybierz to o wysokiej zawartości alkoholu. Jeśli zastosujesz się do tych rad, możesz pokochać ten trend - ale jest tylko jeden sposób, aby się o tym przekonać!