single

Capri Sun wycofuje torebki z napojami z powodu zanieczyszczenia roztworem czyszczącym

Jeśli masz w swojej spiżarni lub lodówce kilka napojów Wild Cherry Capri Sun, prawdopodobnie chcesz się ich teraz pozbyć: firma macierzysta Kraft Heinz właśnie wycofała około 5 700 przypadków tego pysznego napoju z powodu zanieczyszczenia rozcieńczonym roztworem czyszczącym używanym w urządzeniach do przetwarzania w jednej z fabryk.

Aby było jasne, wycofanie dotyczy wszystkich produktów z datą "najlepiej użyć do" 25 czerwca 2023 roku. Według firmy, która odkryła problem po otrzymaniu skarg konsumentów na smak produktu, akcja dotyczy około 5,700 przypadków pozycji.


You might also like...

FDA Lucky Charms cereal recall-are they make people sick? (otwiera się w nowej zakładce)

Biorąc pod uwagę, że średnio każda skrzynka zawiera cztery kartony napoju, a każdy karton może pochwalić się 10 woreczkami... patrzymy na około 230 000 zanieczyszczonych napojów. To bardzo dużo.

"Dobrowolne wycofanie następuje po tym, jak rozcieńczony roztwór czyszczący, który jest używany na sprzęcie do przetwarzania żywności, został nieumyślnie wprowadzony na linię produkcyjną w jednej z naszych fabryk" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy. "Problem został odkryty po tym, jak otrzymaliśmy kilka skarg konsumentów dotyczących smaku dotkniętego produktu. Spółka aktywnie współpracuje z partnerami detalicznymi i dystrybutorami w celu usunięcia z obiegu potencjalnie dotkniętego produktu. Konsumenci, którzy zakupili te pozycje, nie powinni spożywać produktu i mogą go zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony."

(Image credit: Sandy Huffaker / Contributor

)Jeśli nie jesteś pewien, czy partia, którą kupiłeś, jest objęta wycofaniem, zadzwoń do Kraft Heinz pod numer 800-280-8252, a oni poprowadzą Cię przez właściwy proces

.

To nie pierwszy raz, kiedy firma znajduje się w gorącej wodzie. Jeszcze w 2018 roku Cameron Hardwick wziął na Facebooka (otwiera się w nowej karcie)

, aby podzielić się swoim doświadczeniem z saszetką Capri Sun.

Cameron zamieścił wideo, w którym wlał saszetkę do kubka i natychmiast zauważył "nieznaną substancję unoszącą się w opakowaniu." Nie trzeba dodawać, że klip wywołał dużą konsternację w mediach społecznościowych i nie tylko.

"Powiedzieć, że jesteśmy wściekli, byłoby niedopowiedzeniem" - napisał Cameron w podpisie do swojego uploadu. "Nie dajemy ich naszym dzieciom często, ale już NIGDY nie damy!"

W odpowiedzi na wątek wirusowy, Kraft Heinz wyjaśnił, że po przebiciu woreczków może w nich wyrosnąć pleśń. Mówiąc do Today, firma powiedziała również, że skończyła testować napój Camerona i znalazła "mikroprzebicie w torebce".

Być może, powinniśmy po prostu wszyscy kolektywnie trzymać się z dala od napojów Capri Sun przez jakiś czas?