single

Jak zrobić mrożoną kawę Starbucks w domu - wirusowy hack, który fani przysięgają, że jest taki sam jak prawdziwy.

Jeśli zmagasz się z tym upałem i chcesz chłodniejszego zastrzyku kofeiny, robienie mrożonej kawy w domu jest idealnym rozwiązaniem - i jest hack TikTok, który pomoże ci w tym.

W pierwszej blokadzie internet oszalał na punkcie "kawy dalgony", która była również znana jako "bita kawa mrożona". Ale podczas gdy ten napój był smaczny, fani zdali sobie sprawę, że ten trend kawowy był nieco czasochłonny i nie był tak pyszny, jak ich klasyczne zamówienie Starbucks.

Jednak jest wielu TikTokerów, którzy podzielają miłość do Starbucks i są zainteresowani oszczędzaniem pieniędzy. Jedna z TikToker podzieliła się swoim ulubionym przepisem i pokazała fanom, jak robi swoje ulubione zamówienie w Starbucks w domu. Na filmiku widać, jak Jessica spryskuje karmelem boki szklanki, wypełnia filiżankę lodem, a następnie wlewa przygotowany wcześniej cold brew. Następnie uzupełniła filiżankę kremówką, dała jej zamieszać, a potem dodała na wierzchu słodką kremową zimną piankę zrobioną z ciężkiej śmietany i syropu waniliowego.

@jessicafayyy (otwiera się w nowej zakładce)

starbucks at homw♬

oryginalny dźwięk - jessica fay (otwiera się w nowej zakładce)

You may also like

...

Najlepsze ekspresy do kawy w 2022 roku, przedstawiające drip, espresso i ekspresy rzemieślnicze (otwiera się w nowej zakładce)

Ten przepis wyglądał fantastycznie, ale cena za przygotowanie tej wyszukanej kawy mrożonej jest prawdopodobnie tylko trochę tańsza niż gdybyś miał kupić napój w Starbucksie

.

Inne TikTokers również podzieliły się swoimi pomysłami na aplikacji mediów społecznościowych, a niektóre są nieco tańsze i mogą być wykonane ze składników, które prawdopodobnie masz już w domu.

TikToker o imieniu Nikki podzieliła się swoim pomocnym wideo, w którym dodała lód do kubka z sosem karmelowym spływającym z boku kubka. Następnie zmieszała kawę rozpuszczalną ze słodzikiem (lub cukrem) w osobnym kubku z mlekiem. Ta mieszanka została następnie dodana do kubka z lodem i uzupełniona mlekiem. Dodała, że mogła dodać bitą śmietanę i więcej karmelowej mżawki na wierzch napoju, ale nie miała na to ochoty.

@nikkissecretxx (otwiera się w nowej zakładce) ♬ oryginalny dźwięk - NikkisSecretx (otwiera się w nowej zakładce)

Przygotowanie mrożonej kawy

w

domuPostanowiłam dać temu hackowi szansę i spróbować zrobić tę mrożoną kawę Starbucks w domu. Korzystanie z drugiego przepisu musiałem tylko kupić trochę karmelu drizzle i byłem dobry, aby przejść.

To było rzeczywiście pyszne i super niedrogie - nie wspominając o bardzo estetyczne - ale było zdecydowanie kilka poprawek, że chciałbym zrobić tak, że jest trochę mniej słodki i nie dostać tak wodnisty z całego lodu.

(Image credit: Laura Harman)

Moja rada to zmieszanie kawy rozpuszczalnej z gorącą wodą zamiast z mlekiem, ponieważ granulki nie rozpuściły się odpowiednio w zimnym mleku. Powiedziałbym również, że jakikolwiek słodzik lub cukier w mieszance kawy nie jest konieczny, ponieważ otrzymasz globy karmelu co jakiś czas, gdy pijesz kawę, która moim zdaniem jest wystarczająco słodka.

W tym upale kostki lodu topiły się dość szybko, więc kolejnym hackiem dla tej kawy jest zrobienie kawowych kostek lodu. To po prostu wymaga kawy instant zmieszanej z odrobiną przegotowanej wody aż do rozpuszczenia, a następnie dodać do większej ilości wody i wypełnić tacę do kostek lodu.