single

Czym jest sos dyniowy w Starbucksie?

Jest coś takiego w Starbucksie, co sprawia, że wszyscy są zachwyceni i prawdopodobnie ma to wiele wspólnego z sosem dyniowym, którego sieć używa do stworzenia tej mikstury.

Oczywiście firma nie podała jeszcze dokładnego przepisu na sos, zwłaszcza teraz, gdy Starbucks Pumpkin Spice Latte wraca do sklepów i sieć ma nadzieję przyciągnąć jak najwięcej klientów na miejsce.

Starbucks jednak wydał swój przepis na słynne pumpkin spice latte i zawiera on składniki i wskazówki do wykonania domowego syropu pumpkin spice. Przepis prawdopodobnie nie daje dokładnie tego, co jest oferowane w sklepie, ale na pewno jest dobrym wyjaśnieniem, jak ogólnie przygotowuje się ten twór.

Z czego składa się sos dyniowy?

Według Starbucks, syrop pumpkin spice to mieszanka wody, purée z dyni, lasek cynamonu i wielu innych przypraw. Oto składniki i pomiary wymienione na oficjalnej stronie firmy:

(Image credit: NurPhoto / Contributor)
 • 1½ szklanki cukru
 • 1½ szklanki wody
 • 6 lasek cynamonu
 • 1 łyżka mielonych goździków
 • 1 łyżka mielonego imbiru
 • 2 łyżki mielonej gałki muszkatołowej
 • 4 łyżki purée z dyni

Poniżej, przewodnik krok po kroku, jak zrobić syrop w domu:

Krok 1: Połącz cukier i wodę w rondlu i doprowadzić do w

rzenia.

Krok 2: Gdy cukier się rozpuści, dodaj laski cynamonu, mielone goździki, imbir, gałkę muszkatołową i purée z dyni, a następnie pozwól gotować się przez 20 minut.

Krok 3: Zdejmij z ognia i natychmiast przecedź przez sito.

Te konkretne wskazówki dadzą wystarczająco dużo syropu dla 8 napojów i możesz przechowywać mieszaninę w lodówce do 7 dni.

(Image credit: Wang Gang/VCG via Getty Images

)Jeśli jesteś w nastroju, aby przejść całą drogę i zrobić bardzo własne pumpkin spice latte w domu, upewnij się, że masz następujące składniki pod ręką, jak również:

 • 1 szklanka mleka pełnego
 • 1 uncja zaparzonego Starbucks® Espresso Roast lub Starbucks® by Nespresso® Espresso Roast
 • 3 łyżki domowego syropu Pumpkin Spice
 • ½ szklanki bitej śmietany
 • 1 szczypta przyprawy do ciasta dyniowego (dekoracja)

Aby przygotować napój, należy podgrzać i spienić mleko, zaparzyć kawę w ekspresie do kawy lub kuchence moka pot, umieścić domowy syrop z przypraw dyniowych w kubku, a następnie zalać go gorącym espresso. Wymieszaj wszystko, a następnie napełnij kubek podgrzanym spienionym mlekiem do około trzech czwartych objętości. Ostatni krok: nałóż na to wszystko bitą śmietanę.

Ile kalorii jest w pompce sosu Pumpkin Spice ze Starbucks?

Strona internetowa Starbucks oferuje całkiem poręczny kalkulator żywieniowy (otwiera się w nowej zakładce)

, który pozwala niedoszłym klientom dowiedzieć się szczegółów na temat każdego napoju w oparciu o to, jak dostosowują swoje zamówienia.

Według narzędzia, 12 uncji pumpkin spice latte (to byłby wysoki kubek) jest około 300 kalorii i to zawiera 3 pompki sosu dyniowego. Krótka filiżanka napoju (8 oz.) jest zwykle przygotowywana z dwoma pompkami i ma około 210 kalorii. Jeśli zdecydujesz się na 16 uncji grande, dostaniesz 4 pompy sosu i napój będzie prawdopodobnie bliżej 390 kalorii. Wreszcie, jeśli zdecydujesz się na największy rozmiar kubka dostępny, 20 oz. venti wykonane z 5 pompami sosu dyniowego, będziesz skutecznie pić 470 kalorii.

Starbucks nie ujawnia, ile dokładnie kalorii jest w każdej pompce sosu. Jednak Yahoo (otwiera w nowej zakładce)

obliczyło, że każda pompka dodaje około 30 kalorii i 7,5 grama cukru do Twojej diety.

Słowo do mądrych: poproś o zwykłą pompę dobrych rzeczy, niezależnie od tego, jaki rozmiar napoju zamówisz. Będzie to lepsze dla Twojego ogólnego zdrowia.